PROJEKT CONFIDENT WOMAN

Kilka miesięcy temu zgłosiła się do mnie grupa licealistek, z którymi znam się z treningów w naszym klubie. Dziewczyny biorą udział w ogólnopolskim konkursie Zwolnieni z Teorii. Postanowiły zająć się tematem kobiet, które z powodu braku wiary we własne siły, zapominają o swoich potrzebach. Zaplanowały szereg działań, które miały na celu poprawę świadomości kobiet w zakresie dbania o siebie oraz stworzenie okazji do tego aby mogły poczuć że realizują swoje własne potrzeby i przyjemności.

Ani chwili nie zastanawiałam się nad tym, czy chcę wziąć udział w projekcie i wesprzeć dziewczyny i ich pomysły. Jestem dumna że właśnie mnie wybrały jako swego rodzaju autorytet, który miał pomóc innym kobietom uwierzyć we własne siły. Cieszę się że mogłam być dla kogoś przykładem, że mogłam przekazać swoją wiedzę i podzielić się doświadczeniem z dziewczynami w różnym wieku.

Moim pierwszym zadaniem było przeprowadzenie prelekcji we wszystkich szkołach średnich w Lubinie. Raz w tygodniu spotykałam się z dziewczynami z różnych szkół na rozmowach o zdrowym trybie życia – odżywianiu i sporcie. Postanowiłam, że opowiem im o sobie i swoich doświadczeniach, o tym jak znalazłam się w tym miejscu w życiu, w którym jestem teraz, jakie są moje priorytety i dlaczego. Nie chciałam przekonywać nikogo o tym, że tylko mój styl życia jest prawidłowy i dobry dla każdego. Miałam jednak nadzieję, że mogę kogoś zmotywować do pójścia za swoimi marzeniami. Do tego, że czasem warto pójść pod prąd żeby znaleźć się na dobrej drodze. Zaufać swojej intuicji.

Bardzo mnie cieszyło, że tak wiele młodych dziewczyn słucha mnie z zainteresowaniem, a jeszcze bardziej – że zadają mi pytania, proszą o radę, dyskutują. Zdarzało się nawet że po prelekcji zostawały nauczycielki, zaciekawione tym co mówiłam. To była dla mnie ogromna nagroda.

 

 

Kolejnym moim zadaniem w ramach projektu było poprowadzenie treningu na dużym Evencie, który zorganizowały dziewczyny w hali sportowej. Kobiety w każdym wieku mogły tam m.in. skorzystać z nauki samoobrony, posłuchać wykładu dietetyka oraz właśnie spocić się razem ze mną i uwolnić mnóstwo endorfin 🙂 Ilość uczestniczek i pompa z jaką dziweczyny zorganizowały imprezę przerosła moje oczekiwania! Myślę że wszystkie kobiety które wybrały się w ten dzień na wydarzenie, poczuły że zrobiły coś wartościowego i budującego dla siebie 🙂

 

Ostatnim moim działaniem w ramach projektu Confident Woman było zorganizowanie otwartego treningu dla kobiet w moim klubie RX Fitness. Ucieszyłam się bardzo że dziewczyny wypełniły całą salę fitness i trenowały ze mną na maksimum swoich możliwości! Dały mi mnóstwo energii i wiary w to, że warto! Warto dawać ludziom coś z głębi swojego serca, bo to wszystko wraca i daje mi szczęście!

 

Dziękuję Dziewczynom – organizatorkom projektu, że właśnie mnie zaprosiły do udziału. Ten wspólny czas był dla mnie dużą przyjemnością i dał mi mnóstwo satysfakcji! Ja również stałam się częścią idei Confident Woman – zyskałam wiele wiary we własne możliwości, uwierzyłam jeszcze mocniej w to, że jestem dobra w tym co robię. Nauczyłam się, że aby być szczęśliwą, nie wolno zapominać o własnych pasjach, potrzebach i przyjemnościach. Dbając o siebie – dbamy o najbliższych!

 

 

 

 

Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Instagram

Instagram has returned invalid data.